Poradnia Chorób Płuc Dla Dzieci

W Poradni Chorób Płuc Dla Dzieci leczymy dzieci ze schorzeniami dróg oddechowych, nawracającymi infekcjami, z astmą oskrzelową. Mamy możliwość wykonywania testów alergicznych na miejscu, oraz badania spirometrycznego. Dzieci mogą być kierowane na dalsze leczenie sanatoryjne przez lekarza specjalistę.

 

Poradnia Chorób Płuc Dla Dorosłych

W Poradni Chorób Płuc Dla Dorosłych przyjmują lekarze specjaliści w tej dziedzinie. Diagnozujemy i wyjaśniamy wątpliwości w obrazie radiologicznym płuc, leczymy choroby przewlekłe układu oddechowego jak astma i POChP. Badania spirometryczne i testy alergiczne wykonujemy na miejscu, w Poradni.

Jesteśmy w stanie zdiagnozować bezdech senny- dysponujemy aparatem do diagnostyki zaburzeń oddychania w czasie snu, który zapinam pacjentowi wieczorem, noc przesypia w domu, rano oddaje aparat. Jest to bardzo ważne dla chorych chrapiących z momentami bezdechu w czasie snu.

Zajmujemy się leczeniem przewlekłej niewydolności oddychania; dysponujemy aparatem do badania gazometrii (badanie tlenu we krwi) . W przypadku nieprawidłowych wyników możemy choremu zapewnić źródło tlenu – koncentrator.

W przypadku wątpliwości diagnostycznych kierujemy pacjentów na pogłębione badania diagnostyczne, na tomografie komputerową z kontrastem lub bez.